00 INSERT command denied to user 'vomaxstrona'@'10.15.20.103' for table 'w_visitors' Badania wydolnościowe CPET - Vo2max

Strona główna Testy CPET Badania wydolnościowe CPET
Badania wydolnościowe CPET

Wszystkim chętnym oferujemy możliwość przeprowadzenia testów wydolnościowych. Zapewniamy profesjonalny sprzęt do oceny wydolności, konsultację wyników z  trenerem -  wszystko w pakiecie :) Jeśli zależy Ci na wyznaczeniu i ocenie parametrów wysiłkowych- zgłoś  się do Nas na test.  Test CPET (od angielskiego skrótu Cardio-Pulmonary Exercise Test) to nieinwazyjna metoda oceny wydolności fizycznej.

Test CPET pozwala na ocenę funkcjonowania układu krążenia i oddechowego w ściśle określonych warunkach stresu metabolicznego, który wywołany jest wysiłkiem fizycznym o narastającym obciążeniu w czasie. Procedura testu wygląda  tak, że mocujemy Twój rower w specjalny trenażer, zakładamy maskę na twarz i podłączamy ją do ergospirometru, który analizuje każdy Twój oddech (metoda “breath-by-breath”) podczas wysiłku.

Na podstawie wyników uzyskanych podczas testu wyznaczamy próg beztlenowy AT, punkt kompensacji oddechowej RCP, maksymalne pochłanianie tlenu VO2max,  oceniamy stopień adekwatności odpowiedzi układów na wysiłek fizyczny oraz wyznaczamy obciążenia treningowe, które mają na celu zwiększyć efektywność treningu i ustalić zakresy intensywności wysiłku dla uaktywnienia odpowiednich  szlaków metabolicznych. Test CPET wykonany pod koniec cyklu treningowego daje możliwość obiektywnej oceny zrealizowanego programu treningowego.

Przykładowe raporty CPET :

Raport maksymalnego pochłaniania tlenu VO2max


Raport oceny progów AT (VT1) i RCP (VT2)


Raport uzyskanych wyników na tle populacji


Raport wyznaczonych stref 


Raport planu treningowegoPodsumowując wykonując test CPET w naszym laboratorium otrzymasz :

1.     Pomiar poziomu wydolności.  Wyznaczymy progi metaboliczne i VO2max.

2.  Precyzyjnie określimy indywidualne strefy treningowe. Każdy z nas jest inny, więc bardzo istotne jest wyznaczenie indywidualnego zakresu treningowego ukierunkowanego na wzrost możliwości wysiłkowych. Dzięki temu będziesz mógł biegać szybciej i dłużej.

3.      Wskażemy Ci adekwatny poziom intensywności treningu, który pozwoli Ci skutecznie zredukować masę ciała. Odpowiedni trening sprawi, że będziesz bardziej sprawny, atrakcyjny i zdrowszy!

4.     Porównamy uzyskane wartości parametrów do odpowiednich wartości referencyjnych zależnych od płci i wieku.  Dzięki temu będziesz mógł samodzielnie ocenić swój poziom zdrowia/wytrenowania.                                

5.      Wyniki przedstawimy w estetycznej formie graficznej. Dzięki temu sprawdzisz, czy wykonany trening przyniósł zamierzony efekt. Możesz też porównać swoje wyniki z wynikami innych osób.                                  Warto wiedzieć przed wykonaniem testu wydolności CPET na ergometrze Cyclus 2

1. Zabierz Twój rower. Najlepiej szosowy lub ten, na którym trenujesz. Ważne jest, żeby miał mocowanie przedniego koła w           klasycznym systemie osi 9mm. Jeżeli nie masz możliwości zabrania roweru lub zwyczajnie nie chcesz tego robić poinformuj nas. Udostępnimy Ci jeden z naszych rowerów.

2. Wpinane buty. Będą niezbędne do dokładnego przeprowadzenia testu.

3. Ubranie rowerowe. Wystarczy koszulka, spodenki, skarpetki. Ewentualnie ręcznik. W naszym pomieszczeniu jest klimatyzacja i ogrzewanie więc możemy dostosować temperaturą.

4. Pasek pomiaru częstości skurczu mięśnia sercowego (HR). Najlepiej jeżeli będzie działał w systemie ANT+ (np. Garmin). Oczywiście mamy też swoje paski na miejscu jeżeli nie masz własnego.

5. Poranny pomiar masy ciała. Najlepiej jak zważysz się rano, przed śniadaniem, po porannej toalecie. Możemy też dokonac pomiaru na miejscu jednak wartośc będzie większa o wszystko co zjadłaś/łeś do czasu testu.

6. Nie przemęczaj się! Na dzień przed testem zrób sobie dzień wolny lub jedynie bardzo spokojna przejażdżkę. Dzięki temu organizm będzie w stanie względnej równowagi, co pozwoli na efektywne przeprowadzenie testu CPET.

7. Przyjedź samochodem. Jeżeli masz możliwość dojedź samochodem. Ważne ,żeby nie przemęczać się przed testem. Jeżeli nie masz takiej możliwości skontaktuj się z nami. Postaramy się pomóc.
 

Ważne jest, gdzie wykonujesz test CPET! Nie zapominaj, że prawidłowo wykonany test zależy od właściwego sprzętu do analizy powietrza oddechowego. Obecnie korzystamy z ergospirometru MetaLyzer 3B firmy CORTEX i trenażera Cyclus2 firmy RBM.
Sprzęt  został doceniony przez najważniejsze ośrodki sportowe w Polsce (m.in.: Instytut Sportu,  AWF-y) i na Świecie.

Testy wydolnościowe odbywają się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu z klimatyzacją w Wólce Radzymińskiej koło Nieporętu nad Zalewem Zegrzyńskim. Na całość badania składa się test spirometryczny, test maksymalnej mocy mięśniowej oraz test spiroergometryczny.

 

                        Jeżeli masz jeszcze pytanie odnośnie testu napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
                                                                    Serdecznie Zapraszamy do kontaktu!

Marta Bazańska   Tel: 604 799 175    m.bazanska@gmail.com
Marek Janas         Tel: 797 782 345    m.janas90@gmail.com
 

Testy CPET / Medycyna / Sport / Fitness / Aktualności / Kontakt
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000468861, REGON 146767375, NIP 536-191-40-20. Numer konta firmy VO2MAX Sp. z o.o. Millennium bank 45 1160 2202 0000 0002 4334 8938.