00 INSERT command denied to user 'vomaxstrona'@'10.15.20.77' for table 'w_visitors' CORTEX Biophysik GmbH - Vo2max

Strona główna Testy CPET CORTEX Biophysik GmbH
CORTEX Biophysik GmbH

Przeszło 20 lat temu podjęliśmy to wyzwanie
Prowadzimy działalność na całym świecie. Specjalizujemy się w spiroergometrycznych testach wysiłkowych. Jesteśmy innowacyjną firmą  w tej dziedzinie oraz liderem rynku mobilnych analizatorów  gazowych. Przenośne i mobilne systemy Cortex zapewniają wysoką dokładność pomiarów w dziedzinie diagnostyki medycznej, terapii, prewencji oraz oceny wydolności. Spiroergometryczne testy wysiłkowe są coraz powszechniej stosowane. Według Karlmana Wassermana  "prawdopodobnie nie ma w medycynie testu, który może lepiej ocenić progres funkcjonowania organów odpowiadających za wzrost tolerancji wysiłkowej". Na całym świecie kardiolodzy, pulmonolodzy, lekarze rehabilitacji i medycyny pracy mają zaufanie do produktów Cortex. Podobnie oceniają nasze urządzenia naukowcy, trenerzy oraz  specjaliści medycyny sportowej, którzy zajmują się fizjologią wysiłku. Nasze systemy chcemy oferować coraz większej liczbie Klientów. Dlatego nastawiliśmy się na ustawiczne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Łatwość obsługi, maksymalna funkcjonalność i elastyczność to cechy, na których się skupiamy. Wszystko to osiągnęliśmy dzięki wykwalifikowanemu zespołowi konstruktorów,  pracowników oraz cennym uwagom naszych Użytkowników.

Systemy spiroergometryczne
CORTEX specjalizuje się w konstrukcji, produkcji i sprzedaży systemów spiroergometrycznych. Spiroergometryczne testy wysiłkowe (CPET) badają łączną odpowiedź serca, płuc, mięśni oraz procesów metabolicznych w czasie wysiłku fizycznego. W czasie badania rejestrowane są parametry gazowe przez głowicę pomiarowa na masce lub ustniku. Próbki gazu są regularnie pobierane ze strumienia powietrza oddechowego, a następnie analizowane w celu określenia stężenia tlenu i dwutlenku węgla. Podstawowe pomiary dokonywane w czasie testów spiroergometrycznych to: objętość i częstość oddechów, pochłanianie tlenu, wydalanie dwutlenku węgla oraz rytm serca. Znając je wyznacza się parametry pochodne m.in.: wentylację minutową, współczynnik wymiany gazowej i równoważniki oddechowe. Otrzymane parametry pozwalają na formułowanie wiarygodnych tez odnośnie funkcjonowania poszczególnych narządów i układów. Spiroergometryczne systemy CORTEX znajdują szerokie zastosowania w medycynie, sporcie wyczynowym oraz klubach fitness.Niemiecka jakość

Niemiecka jakość
Wszystkie produkty Cortex są projektowane, produkowane i rozwijane wyłącznie w fabryce producenta, w Lipsku na terenie Niemiec.Oddani pracownicy i międzynarodowi partnerzy biznesowi gwarantują wysoką jakość i ukierunkowanie na klienta - teraz i w przyszłości. 

Sieć dystrybucji
CORTEX pracuje z partnerami biznesowymi na pięciu kontynentach. Posiada tam sieć sprzedaży i serwisu. Wzajemne relacje z dystrybutorami opiera na zaufaniu i szacunku. Wspólnie pracuje nad doskonaleniem produktów i rozwojem usług. Te same wartości przenosi na relacje z klientami. Powyższe wartości stanowią filozofię firmy i źródło przyszłych innowacji.

Od przeszło 20 lat CORTEX jest symbolem spiroergometrii

1991 Początek działalności

Założenie firmy CORTEX Biophysik GmbH – projektowanie i wytwarzanie urządzeń medycznych w Lipsku.

1993 Premiera X1

System X1 to pierwszy na świecie mobilny system spiroergometryczny z użyciem technologii „komory mieszania”. Testy mogą być wykonywane poza laboratorium w rzeczywistych warunkach. Monitorowanie odbywa się na komputerze z wykorzystaniem telemetrycznej transmisji danych.

1995 METAMAX® I

Wprowadzenie na rynek nowej linii mobilnych ergospirometrów. To wynik dotychczasowego rozwoju systemu X1.

1996 System cpx dla pływaków

Opracowanie pierwszego systemu cpx dla pływaków trenujących w kanale przepływowym na bazie METAMAX® I.

1997 System cpx dla zwierząt

METAVET ergospirometrem dla koni. Umożliwienie wykonywania testów spiroergometrycznych zwierzętom.

1998 Generacja systemów z „komorą mieszania”

Ergospirometr mobilny METAMAX® II do zastosowań w terenie - prostsza obsługa i mniejsza waga.
Ergospirometr przenośny METALYZER® II do zastosowań w laboratorium - łatwość transportu.

1999 Metoda „breath-by-breath”

Zastosowanie technologii ”oddech za oddechem” w ergospirometrach METAMAX® 3B i METALYZER® 3B – nowa linia mobilnych i przenośnych spiroergometrów.
Globalna sieć. Powołanie międzynarodowej sieci sprzedaży i punktów serwisu produktów CORTEX w 50 krajach.

2001 iF Design Award

Wyróżnienie firmy prestiżową nagrodą  iF Design Award za produkt  METAMAX® 3B.

2003 Współpraca z Custo Med

Podpisanie przez Cortex umowy z producentem systemów EKG Custo Med z siedzibą w Ottobrunn (Niemcy) celem wytworzenia zintegrowanego systemu MetaControl 3000. Ponadto zintegrowanie systemu CORTEX z innymi 12-kanałowymi systemami EKG.

2005 Nagroda ”Innovativer Mittelstand”

Przyznanie dr Claus-Peter Kretschmer, jednemu z założycieli firmy, nagrody ”Innovativer Mittelstand der Volksbanken Raiff eisenbanken” za przedsiębiorczość.

2007 AIRCHECK dla branży fitness

Wytworzenie linii produktów AIRCHECK dla fitnessu, sportu i szeroko pojętego rynku zdrowia. Zapewnienie precyzji pomiarów i wyjście naprzeciw potrzebom rynku fitness.
Ekspedycja Xtreme Everest
Wykorzystanie systemów Cortex w wyprawie Xtreme Everest na podbój najwyższej góry świata, w której uczestniczyło ponad 200 wolontariuszy biorących czynny udział w największym teście medycznym z. Systemy CORTEX są stworzone do wykonywania testów nawet na wysokościach dochodzących do 8000 m.

2009 Premiera METASWIM

METASWIM został opracowany jako wyjątkowy system spiroergometryczny stworzony dla pływaków. Zastosowana metoda ”oddech za oddechem” pozwala na wykonywanie testów w kanałach, basenach i na otwartych akwenach.

2010 Nowa lokalizacja firmy

Cortex przeniósł siedzibę firmy do nowoczesnych pomieszczeń biurowych.  Firma otrzymała  miejsce do dalszego rozwoju.

2011 Dwudziesta rocznica

Na 20 rocznicę założenia firmy Cortex wprowadził nową aplikację MetaSoft® Studio. Wyznacza ona nowy standard oprogramowania stosowanego w badaniach spiroergometrycznych.

 

Testy CPET / Medycyna / Sport / Fitness / Aktualności / Kontakt
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000468861, REGON 146767375, NIP 536-191-40-20. Numer konta firmy VO2MAX Sp. z o.o. Millennium bank 45 1160 2202 0000 0002 4334 8938.