Strona główna Medycyna Cykloergometry
Cykloergometry

 

Cykloergometr medyczny LODE Corival
 

Corival jest nowoczesnym cykloergometrem, o stabilnej konstrukcji przeznaczonym dla osób o różnej sylwetce. Zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne pozwala na regulację pozycji pacjenta na rowerze. Dzięki unikalnemu zaciskowemu mocowaniu, siodełko i kierowica mogą być sprawnie i szybko dopasowane do danej osoby niezależnie od jej wzrostu i wagi. Corival jest kompatybilny z systemami spiroergomwetrycznymi i wysiłkowymi wielu znanych producentów.

Wyjątkowo niskie obciążenie początkowe 7W i możliwość stopniowego zwiększania mocy o 1W powoduje, że urządzenie sprawdza się w wielu zastosowaniach. Konsola ergometru wyświetla wybrane parametry dotyczące wykonywanego testu i pacjenta. Można zdefiniować ustawienia domyślne i tryb pracy urządzenia po włączeniu zasilania. 

Czytelna klawiaturę pozwala uzyskać dostęp do pełnego menu za pomocą jedynie trzech klawiszy. Możliwość określania, które parametry mają być wyświetlane i wybór jednego z zaprogramowanych wcześniej języków pozwala na indywidualizację urządzenia do aktualnych  potrzeb.

Corival posiada elektromagnetyczny system hamowania. Największą zaletą tego rozwiązania jest dokładność, która od lat jest podstawowym wyróżnikiem ergometrów Lode. Dzięki temu przeprowadzane badania wysiłkowe i spiroergometryczne są wiarygodne i powtarzalne. Regulacja obciążenia cykloergometru obejmuje zakres od 7 do 1000 W. Dodatkowo, poziom hałasu zredukowany jest do minimum. Łatwy transport urządzenie zapewnia wysuwany mechanizm z kólkiem jezdnym.


Opcje dodatkowe

Programowalna konsola
Oprócz standardowej konsoli istnieje możliwość doposażenia ergometru w dodatkowy panel wyświetlacza skierowany na wprost operatora. Pozwala on na zaprogramowanie 24 zdefiniowanych przez użytkownika protokołów wysiłkowych. Każdy kolejny etap protokołu wysiłkowego może składać się z  obciążenia progresywnego stałego, obciążenia typu ramp, liniowego, sterowanego rytmem serca, o stałego momentu obrotowego lub będący ich kombinacją. W standardzie jest zaprogramowany protokół Åstranda. Dodatkowo opcja ta może być wzbogacona o moduł pomiaru SpO2, który podaje wartość saturacji krwi i tętna, zmierzone klipsem umieszczonym na palcu.

Moduł ciśnienia krwi
Opcja ta pozwala rozbudować ergometr Corival o moduł DKA (3-Wymiarowej K-Dźwiękowej Analizy) do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi w czasie wykonywania elektrokardiograficznej i spiroergometrycznej próby wysiłkowej na cykloergometrze. Ten moduł może być używany bez synchronizacji z  EKG. Zastosowany mikrofon, dla zwiększenia czułości i zmniejszenia zakłóceń ma dwustronny element odbiorczy. Opcja ta może być poszerzona o słuchawki BPM, umożliwiające operatorowi odsłuchiwanie dźwięków Korotkoffa.

Moduł rytmu serca
Opcja rytmu serca zawiera pas POLAR i moduł odbiorczy. Umożliwia tworzenie protokołów wysiłkowych kontrolowanych rytmem serca. Wartość tętna wyświetlana jest na konsoli ergometru.

System obciążenia 0-Wat
Opcja ta pozwala na jazdę na cykloergometrze z zerowym obciążeniem (0 Wat) aż do osiągnięcia predefiniowanej prędkości obrotowej. Możliwy jest wybór tej prędkości z zakresu 30 - 80 obr/min. Liczba obrotów jest zwiększana do wymaganej dzięki zastosowanej jednostce napędowej. Badana osoba nie wytraca energii w początkowej "rozruchowej" fazie testu.

Regulowane korby
Dłudość korby regulowana jest w zakresie od 80 do 170mm,  z krokiem co 5mm. Stąd minimalna długość kończyny dolnej to 560mm.

Opcja pediatryczna
Opcja ta obejmuje małe siodełko dziecięce i regulowaną korbę napędową. Pozwala na dostosowanie standardowego cykloergometru Corival do rozmiarów dziecka (minimalna długość kończyny dolnej to 560mm). Może występować w kombinacji ze skróconą sztycą siodełka.

Skrócona sztyca siodełka
Sztyca ta regulowana jest w zakresie 438 - 738mm. Stąd minimalna długość kończyny dolnej pacjenta to 484mm. Z tą opcją cykloergometr Corival jest jeszcze lepiej dostosowany do używania przez młode osoby i małe dzieci.

Lode Ergometr Manager
Jest to pakiet modułów programowych, które umożliwiają m.in.: rejestrację, drukowanie, monitorowanie, zapisywanie i analizowanie danych pomiarowych z różnych ergometrów. Z jego pomocą możliwe jest tworzenie protokołów wysiłkowych, sterowanie obciążeniem ergometrów i wykonywanie wstępnie zdefiniowanych testów. LEM jest świetnym uzupełnieniem cykloergometrów Corival zwiększającym zakres ich zastosowań.

Inne dostępne opcje
To m.in.: pozioma regulacje siodełka, większe siodełko, siodełko z oparciem, oparcie na ramiona,  taca, buty do pedałowania i wydłużony pasek pedałów.

Testy CPET / Medycyna / Sport / Fitness / Aktualności / Kontakt
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000468861, REGON 146767375, NIP 536-191-40-20. Numer konta firmy VO2MAX Sp. z o.o. Millennium bank 45 1160 2202 0000 0002 4334 8938.