Strona główna Aktualności Nowy MetaLyzer®3B
Aktualności
Nowy MetaLyzer®3B
06.11.2014

Nowy METALYZER® 3B

Idealny w praktyce klinicznej, do szpitala i w sporcie


 

METALYZER®3B_R3 jest ergospirometrem przenośnym przeznaczonym do prowadzenia badań w gabinetach, szpitalach i w ośrodkach treningowych. Umożliwia kompleksowe badanie metabolizmu komórkowego, funkcji płuc i serca w spoczynku, a przede wszystkim w czasie wysiłku. Współpracuje z zestawami prób wysiłkowych EKG różnych producentów. Pozwala na rozbudowę o dodatkowe moduły sprzętowe i programowe. To rozszerza zakres jego zastosowań. Może być używany jako pojedyncze urządzenie np. do oceny wydolności lub jako kompletny system sercowo-płucnych testów wysiłkowych.

Technologia  Bluetooth ® SMART

Bluetooth ® SMART umożliwia bezprzewodową komunikację pomiędzy komputerem a Metalyzer3B_R3, bez użycia kabla czy adaptera USB\RS232.  Nowa technologia Bluetooth ® SMART  umożliwia znacznie bardziej stabilne przesyłanie danych z odległości nawet  10 m. Sposób transmisji Bluetooth ® znacząco zwiększa odporność sygnału na zakłócenia nawet w miejscach narażonych na wysoką ekspozycję czynników zakłócających np. pola elektromagnetycznego.  

Bezpieczna transmisja danych w pigułce

METALYZER®3B_R3 jest wyposażony w wyświetlacze LED dla sygnałów Bluetooth® i tętna. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik otrzymuje wizualną informację zwrotną o statusie wszystkich połączeń bezprzewodowych.

Bezprzewodowy pomiar 3-kanałowego sygnału  EKG

Dzięki 3-kanałowemu pasowi EKG  custo med METALYZER®3B_R3 oferuje  łatwy w obsłudze i bezpieczny odbiór 3-kanałowego sygnału  EKG  podczas wykonywania testów wysiłkowych. Sygnał EKG nie jest pobierany  w tradycyjny sposób przez użycie klejonych elektrod  i kabli, ale jest pobierany dzięki użyciu nowoczesnego pasa zakładanego na klatce piersiowej badanego.

Port USB

METALYZER®3B_R3 został wyposażony w port USB.  Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik otrzymuje możliwość tradycyjnego przewodowego połączenia komputera z ergospirometrem.

 Nowe złącza Push Pull

Ze względu na nowe złącza Push Pull podłączenia kabli jest wyjątkowo proste. Przewody nie mogą zostać pomylone. Złącza są w różnych kolorach i posiadają różną budowę mechaniczną ,tak aby zapewnić, że nie zostaną włożone w inne gniazdo przez pomyłkę. Nowa konstrukcja zapobiega uszkodzeniu. Wtyki posiadają specjalny mechanizm blokujący, który gwarantuje niezawodne połączenia kabla.

 


Testy CPET / Medycyna / Sport / Fitness / Aktualności / Kontakt
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000468861, REGON 146767375, NIP 536-191-40-20. Numer konta firmy VO2MAX Sp. z o.o. Millennium bank 45 1160 2202 0000 0002 4334 8938.